گام به گام با ساخت وب سایت بدون برنامه نویسی

گام به گام با ساخت وب سایت بدون برنامه نویسی

سایت دقیقا چیه و چه فرقی بین سایت و وبلاگ هست ?

به چه دلیل باید هزینه بیشتری پرداخت تا سایت داشته باشیم نه وبلاگ?

جواب : سایت رو میشه یه ساختمون بزرگ مجسم کرد که شما مدیریت اونو در دست می گیرین اما در مقابل اون وبلاگه که میشه به یه واحد کوچیک تو یه ساختمون تشبیهش کرد که شما اونو رایگان اجاره کردین و هیچ هزینه ای واسه اجاره نمی دین. شما دستتون در وبلاگ به طور کامل بسته س. فقط واسه نوشتن و گذاشتن چند عکس دستتون بازه. شما نمیتونین گالری تماس با ما ایجاد کرده و یا سیستم ثبت نام داشته باشین و یا حتی شما امکان نگهداشتن کاربر و بازدیدکننده رو به صورت محدود دارین. یعنی نگهداشتن نشانی وبلاگ در مقابل نگهداشتن نشانی یه سایت بیشتر خیلی سخت تره.شما می تونین با داشتن یه سایت به تعداد نامحدود ایمیل داشته باشین که تنها مالک اون خود هستین.در وبلاگ ،مدیر اصلی وبلاگ می تونه هر وقتی که اراده کنه وبلاگ شمارو ببنده و قانونا حق اعتراضی واسه شما وجود نداره. اما در سایت این شمائید که تصمیم می گیرین نه هیشکی دیگه…

بارها شده کسائی که با ما تماس می گیرن و سوال می کنن باید چه کنیم؟ اصلا از مراحل کار اطلاع ندارن. یعنی اگه شمام یکی از این افراد هستین دیگه نگران این مسئله نباشین.

احتیاجی نیس هزینه های هنگفت صرف کلاسای طراحی وب کنین. کافیه تا آخر این مقاله با ما باشین. اگه این مقاله رو تا آخر بخونین ما این تضمین رو به شما می دیم که شما خیلی راحت می تونی تا یه سایت رو ایجاد و مدیریت کنین.

اولین قدم جهت حضور در اینترنت خرید یه دامین یا دامنه (Domain ) هستش. حال سوال اینه که دامنه یا دامین چیه؟

جواب: دامین همون نشانی سایت شماس تنها اگه www. اونو خط بزنین.

بذارین به طور کامل توضیح بدم. فرض کنین شما به خونه دوستتون دعوت شدین. اولین قدم واسه رسیدن به خونه ایشون داشتن یه آدرسه. نشانی خونه دوست شما همون دامنه س.

دومین قدم واسه حضور در اینترنت خرید یه هاست (Host) هستش.

حال حتما می پرسین هاست چیه؟

فرض کنین ما یه سرور داریم. اونو به چند بخش تقسیم می کنیم . به بخشای اوناس می گن. هاست به فضای خریداری شده واسه سایت شمام می گن. یعنی چه؟

بر می گردیم به مثالی که زدم. نشانی خونه دوست خود رو گرفتید. حال به خونه ایشون رسیدین. فضای خونه دوست شما که در اون وسایلش رو چیدمان کرده هاسته. به چگونگی چیدمان وسایل خونه هم  چگونگی طراحی می گن.

سوال: از کجا هاست بخرم؟

کافیه به سایت گوگل مراجعه کرده و کلمه هاست رو جست و جو کنین.

اما کمی صبر کنین… هنوز بحثمان در مورد هاست ادامه داره.

شما باید اول با شکلای جور واجور هاست آشنا شید:

هاست بر دو نوعه:

هاست لینوکس و هاست ویندوز

فرق هاست لینوکس و ویندوز ؟

در این مورد مقاله های بسیاری نوشته شده اما همین بس که هاست لینوکس یعنی سیستم با سیستم عامل لینوکس روی یه سرور و هاست ویندوز یعنی سیستم عامل ویندوز…

به طور کامل مشخصه هر هاست یه کنترل پنل داره که عموما کنترل پنل هاست لینوکس سی پنل(C-Panel) و کنترل پنل هاستای ویندوز پلسک (Plesk)  هستش. البته کنترل پنلایی واسه هاست لینوکس هستن مانند ویستا پنل و دایرکت ادمین…

سوال: فرق کلیدی و اصلی هاست لینوکس و ویندوز واسه طراحان حرفه ای سایت چیه؟

دو دسته زبون برنامه نویسی تحت وب داریم: دسته اول شامل همه زبانای برنامه نویسی موافق با PHP هستش. این دسته تنها روی سروری قابل اجراه که لینوکسی باشه.

دسته بعدی شامل همه زبانای موافق با ASP هستش که این دسته هم تنها روی سروری قابل اجراه که  ویندوزی باشه.

و دسته سوم هم شامل  زبون HTML  و همه زیر مجموعه هایشه که روی هردو سرور قابل اجرا هستش.

جهت آشنایی بیشتر با زبانای برنامه نویسی پیشنهاد می کنم به مقاله ای که در این مورد نوشته ام و بسیار ساده و قابل فهم واسه همه دوستان هست مراجعه کنین.(فایل مقاله در کنار این مقاله منتشر می شه.)

تا اینجای کار با مباحث بسیار ساده ای که در طراحی یه سایت موثر هستن آشنا شدیم.

در ادامه این مقاله می پردازیم به مبحث دوم که چگونگی ساخت یه سایت بدون آشنایی به زبانای برنامه نویسی تحت وبه.

با ما تا آخر همراه باشین.

این مطلب فقط واسه معرفی و راه اندازی بخش طراحی سایت سئو روزه که از این پس می تونین از خدمات جدید ما بهره مند شید.

دیدگاهتان را بنویسید