کدام مارک تشک بهتر است

کدام مارک تشک بهتر است

این روزها که بازار دلار داغ شده است و روز به روز قیمت های موجود در بازار تغییر میکنند و ثبات اقتصادی تقریبا از میان رفته است اغلب افراد به دنبال یافتن کالاهای ارزان هستند که یکی از موارد آن خرید تشکل ارزان در بازار فعلی تشک ایران است.

با این حال عده ای نیز همچنان میان مارک های مختلف مانده اند و نمیتوانند تصمیم بگیرند که کدام مارک را خریداری کنند. این که چه مارکی را خریداری کنید به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اولین عامل در این خصوص این است که چه کالایی را میخواهید خریداری کنید. در اینجا کالای مورد نظر ما تشک تخت است. پس بیایید تا با بررسی ملاک های مورد نظر ببینیم که کدام مارک تشک بهتر است.

معیارهای انتخاب مارک تشک

همانطور که میدانید مارک های زیادی در بازار تشک تخت ها وجود دارند. علاوه بر این تنوع زیادی در مدل های موجود نیز دیده میشود. همین عوامل انتخاب تشک مناسب را کمی پیچیده کرده است.

بیایید تا با اولین عامل در انتخاب مارک تشک اشنا شویم.

مدل تشک تخت

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که مدل تشک تخت چرا باید عاملی در انتخاب مارک تشک باشد. خب برای یافتن پاسخ این سوال بهتر است تا با ما همراه باشید.

همانطور که میدانید مدل های مختلفی در بازار وجود دارند که کارایی منحصر به فرد خود را دارند و در شرایط مختلف باید هر کدام از آن ها را خریداری کنید.

به عنوان مثال اگر میخواهید برای فرد سبک وزنی تشک تک نفره خریداری کنید که بدن سالمی دارد و هزینه کمی میتوانید بپردازید پس بهترین گزینه تشک فنر متصل میتواند باشد.

حال که دسته بندی تشک مشخص شد به راحتی میتوانید ببینید که کدام برند در این زمینه بهترین تشک ها را تولید میکند و از همان برند تشک خود را خریداری کنید.

شاید بگویید که از ابتدا مساله همین بوده است. بله کاملا حق دارید. لذا باید بدانید که زمانی که یک برند در یک مدل به خصوص تشک هایی با کیفیت بالا تولید میکند در میان مشتری ها و خود برندها نیز معروف میشود و پیدا کردن آن کار راحتی خواهد بود.

ایرانی یا خارجی بودن مارک تشک

همیشه این مساله مطرح بوده است که محصول خارجی را خریداری کنیم یا ایرانی؟ و تا به امروز همیشه گزینه محصول خارجی غالب بوده است.

اما همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم در بازار اقتصادی امروز، کمتر کسی میتواند سراغ محصولات خارجی برود و بهتر است اگر هزینه کافی ندارید همان گزینه محصولات ایرانی را در نظر داشته باشید.

برندهای ایرانی موجود در بازار تشک تخت بسیار متنوع هستند و میتوان برخی نام های آشنا را مشاهده کرد. دقت کنید که ممکن است نام برندی آوازه چندانی نداشته باشد با این حال کیفیت خوبی را ارائه دهد.

پس صرفا با اتکا به تبلیغات و آوازه ی یک برند اقدام به خرید تشک نکنید و حتما مارک های متنوعی را در زمان خرید امتحان کنید و سازگارترین مدل را خریداری کنید.

پارچه رویی تشک

یکی از مسائل مهم در انتخاب تشک، پارچه رویی آن است. چرا که کیفیت این پارچه از آنجایی که مستقیما با بدن در تماس است بر سلامت فرد بسیار تاثیرگذار است. همپنین پارچه رویی تشک ارتباط مستقیمی با تمیز کردن تشک دارد.

بسیاری از پارچه ها ممکن است آلرژی زا باشند و برای فرد مشکلات تنفسی، خارش و مشکلات پوستی ایجاد کنند. لذا بسیار دقت کنید تا از الیاف مرغوب و با کیفیت در تولید این پارچه ها استفاده شده باشد.

نرمی یا سفتی تشک

تشک ها را میتوان بر اساس نرمی یا سفتی نیز دسته بندی کرد. که در این خصوص سه دسته به ترتیب نرم، متوسط، سفت یا سخت داریم.

ابتدا باید با توجه به شرایط بدنی، سن و وزن خود ببینید که کدام نوع برای شما مناسب است و سپس ببینید که کدام برند در خصوص تشک مورد نظر شما بیشتر محبوب است و مشتری بیشتری دارد.

دقت کنید که محبوبیت یک برند را از طریق مشتریان آن برند مورد بررسی قرار دهید و به تبلیغات آن ها در شبکه های اجتماعی، سایت ها و یا تلویزیون ملی اهمیت چندانی ندهید.

به یاد داشته باشید که حتما تشک مورد نظر خود را در زمان خرید امتحان کنید و از میزان نرمی یا سفتی آن اطمینان حاصل کنید.

خرید اینترنتی یا حضوری تشک

اینکه میخواهید تشک خود را به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کنید نیز بسیار مورد اهمیت است زیرا در خرید اینترنتی نمیتوانید پیش از خرید، تشک را امتحان کنید.

پس باید با اطمینان بیشتری خرید خود را انجام دهید تا نیازی به بازپس فرستادن تشک نباشد. پس زمانی که میدانید چه میخواهید و کدام برند را باید خریداری کنید از گزینه خرید اینترنتی استفاده کنید.

در غیر اینصورت بهتر است تا حتما حضوری مراجعه کنید و پس از امتحان کردن مدل مورد نظر در برندهای مختلف اقدام به خریداری تشک کنید.

دقت کنید که هر محصول برای موفقیت بیشتر نیاز دارد تا مطابق با خواسته های جامعه ی هدف خود اقدام به تولید محصول کند. در زمینه تولید تشک نیز به همین ترتیب است.

لذا هر برند با توجه به جامعه ای که مورد نظرش است اقدام به تولید نوع مخصوصی از تشک میکند و بنابراین در زمینه تولید همان مدل مهارت بیشتری دارد و محصول با کیفیت تری به بازار عرضه میکند.

اشاره به این نکته که انتخاب برند خوب و با کیفیت برای تشکل یکی از مهم تری راه های افزایش طول عمر تشک شماست (شاید اصلی ترین راهکار کیفیت است) نیزا خارج از لطف نباشد.

کافی است تا این موضوع را در نظر بگیرید و پس از انتخاب مدل تشک، برند مربوطه را بیابید و تشک خود را از آن ها خریداری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید