پرستش گوگل

پرستش گوگل

تعجب می کنین؟ کلمه پرستش یه علامت تعجب بزرگ در ذهنتون ایجاد کرده؟

خیلی از مردم جهان (نمی گم مردم ایران) گوگل رو پرستش می کنن.مثلا می گن گوگل گفت این کار رو بکن.پس من این کار رو می کنم.گوگل گفته فلان.پس اصول سئو اینه.

درسته که گوگل بزرگترین و معروفترین و بهترین موتور جستجوی دنیاست و بیشتر از ۸۰ درصد (بد بینانه) از مردم دنیا از اون استفاده می کنن.اما با این حال خود گوگل احساس خدایی در سطح وب نداره.این ما هستیم که گوگل رو پرستش می کنیم و بعضیا هم پا به پای قوانین گوگل، اونا رو ترجمه می کنن و مو به مو و نام خود رو سئو کار کلاه سفید می گن (که سئوکار کلاه سفید هم هستن.منکر این موضوع نیستم).

اما گوگل هر قانونی وضع کرده به خاطر بهتر شدن محتوای وب و جلوگیری از یافته های و محتوای اسپم و ناپاک در سطح وبه.نه به خاطر زورگویی گوگل.

گوگل خود خوب می دونه که ایرادایی داره و این ایرادا همیشه باقی می مانند.همونطور که گوگل و موتورهای جستجو هوشمند تر می شن(هوش مصنوعی گوگل رو بخونین)، آدما هم واسه دور زدن اونا هوشمند تر می شن و این بازی تا ابد ادامه داره.

کارمندان گوگل، خود اعتراف می کنن، که خیلی اوقات اسپمرا(اونم از نوع کلاه سیاه) موفق می شن و موفقیتشون پایداره!

اون وقت خیلی از آدما ، وب مستران و سئو کاران(سئوکاران کلاه سفید) ، گوگل رو به طور کامل هوشمند و بی عیب یاد می کنن و کاسه داغ تر از آش می شن!

هیچ وقت مت کاتز، و بقیه مسئولین و کارمندان و مهندسین گوگل، ادعا نکرده ان که بی عیب هستن، و همه چیزشون درسته و همه یافته ها رو خوب نشون میدن. فکر می کنین درسته که گوگل رو در دنیای وب پرستش کنیم؟

گوگل بارها سایتای به درد بخور رو به اشتباه از یافته های حذف کرده و بارها سایتای غیر به درد بخور رو در بالاترین جایگاه یافته های قرار داده.

گوگل خود دارای تجارتای بزرگ از جمله google play و google adwords و بقیه محصولاتشه.گوگل دلش به حال تجارت و کار و کاسبی شما نمی سوزد! اون فقط دوست داره نتایجی که خود فکر میکنه بهتره به جستجو کننده نشون بده(که به نظر من خیلی اوقات هم اشتباه فکر میکنه که چی بهتره).

گوگل تا حدودی احساس قدرت می کنه (اما احساس خدایی و فرمانروا بودن نمی کنه!) و از این رو، تلاش می کنه از قدرت خود استفاده کنه و سطح وب رو از یافته های نادرست و اسپم پاک کنه و جهان رو به سمت محتوای خوب بفرسته و البته در این راه اشتباهاتی هم ممکنه مرتکب شه.

از گوگل بدتون اومد؟نه آنقدرا هم بدتون نیاد! واسه اینکه کمی آروم شید مقاله قوانین نانوشته گوگل رو بخونین.

یادتون نره اصلا قصد نداریم بگیم قوانین گوگل رو زیر پا بذارین تا نتیجه بگیرین.خیر بر عکس، پیشنهاد می کنیم قوانین گوگل رو اجرا کنین و با اون پیش برید.این مقاله فقط جهت باز شدن دید و نگاه از زوایای دیگه به سئو هستش و مقاله ای واسه تاکید دوباره بر نسبی بودن همه فاکتورا در سطوح حرفه ای سئو.

دیدگاهتان را بنویسید