همسایه بد

همسایه بد

تا کنون واسه شما اتفاق افتاده که سایتی بهینه شده همراه با لینکا و محتوای زیاد و البته چگالی مناسب کلمه کلیدیا داشته باشین، اما رتبه خوبی در موتورهای جستجو نداشته باشین؟ دلایل این نبود موفقیت از اثر سندباکس شروع می شه (سایت شما نیازمند زمونه تا پخته شه) و تا بهینه سازی بیش ازحد و روابط آنلاین ناجور (اثر «همسایه بد») ادامه پیدا میکنه. بررسی دقیق سایت خود و سایتایی که به سایت شما لینک میدن، در پیدا کردن منبع مشکل و رفع اون کمک می کنه.

واسه برطرف شدن این مشکلات موارد زیر رو در نظر بگیرین

مشکلات

با دقت لینک بدین، از همسایه بد دوری کنین

یکی از مهم ترین عوامل کسب رتبه خوب به خصوص از گوگل، لینکای لینکای ورودی (سایتای دیگری که به شما لینک میدن) و لینکای خروجی (سایتایی  که شما به اونا لینک می دین) هستن. هرچه لینکای ورودی بیشتر باشه بهتره و لینکای خروجی باید کمتر باشن.

شاید ناعادلانه باشه که به خاطر کاری که نکردین، مجازات شید، اما دادن لینک به سایتایی که معروفیت خوبی ندارن، ازنظر موتورهای جستجو جرم حساب می شه. لینکای ورودی آسیب ای به سایت شما وارد نمی کنن، اما اگه لینکای خروجی زیادی به سایتای بد داده باشین، مرتکب جرم شده و مجازات میشین.

به چه دلیل به بعضی از سایتا، همسایگان بد می گن؟

معمولاً شرکتایی در فهرست مشکی قرار می گیرن که تلاش می کنن رتبه خود رو با فوت وفنای غیرقانونی مانند بمباران کلید واژه ، محتوای تکراری، متن و لینکای مخفی، صفحات درگاه، عناوین گول زننده، صفحات تولید شده با ماشین، سرپیچی از حق کپی رایت و چیزای دیگه ای به جز اینا زیاد کنن.

تشخیص اینکه کدوم سایت خوبه کدوم بد

سوالی که مطرح می شه اینه که «چون وب فضایی گسترده و مرتب در حال تغییره، از کجا بفهمیم که یه سایت خوب و یا بده؟». اول سایت مورد نظر رو به صورت زیر در ایندکسای گوگل و موتورهای جستجوی دیگه جستجو کنین: «site:siteX.com». «siteX.com» سایتیه که می خواین بررسی کنین. بعد ببینین که گوگل نتیجه ای واسه این سایت ارائه می کنه یا خیر. اگه نتایجی ارائه نشد، به سرعت لینکای خروجی این سایت رو خط بزنین.

همسایه بد
  •  

    همسایه بد

۵

 

خلاصه

همسایه بد !!! دادن لینک به سایتایی که معروفیت خوبی ندارن، ازنظر موتورهای جستجو جرم حساب می شه