نگاهی بر قابلیت های جدید اپلیکیشن کتاب خوان فیدیبو

نگاهی بر قابلیت های جدید اپلیکیشن کتاب خوان فیدیبو

میدونیم، هیچ حسی با لذت در دست گرفتن کتاب و ورق زدن صفحات کاغذی اش برابری نمی کنه، اما این بدون معنا نیس که از مطالعه در موبایل و تبلت هم نمیشه لذت برد. واسه داشتن تجربه ای لذت بخش از مطالعه در گجت، اپلیکیشنای کتاب خوان بهترین گزینه ان؛ کالاهایی که امکانات کافی واسه مطالعه آسون رو براتون جفت و جور می کنن.

شاید از بین کتاب خوانای فارسی، نام فیدیبو به گوشتون آشناتر از بقیه باشه. فیدیبو از سه سال پیش تا کنون با جمع آوری آرشیوی از هفت هزار کتاب الکترونیکی و عرضه اپلیکیشنای اندروید، iOS و دسکتاپ تونسته به یکی از بزرگترین و فراگیرترین پلتفرمای کتاب خوانی ایرونی تبدیل شه.

رمز موفقیت فیدیبو بیشتر از هر چیز، سادگی رابط کاربری و امکانات خوب کتاب خوانی اش بودن که قبلا در مطلب بررسی اپلیکیشن به توضیح کامل اونا پرداخته بودیم. یکی دو روزیه که تیم فیدیبو بروزرسانی مهمی واسه نسخه اندروید اپلیکیشن منتشر کرده که طی اون تغییرات ریز و درشتی رو هم در امکانات و هم رابط کاربری اون تماشاگر هستیم.

در ادامه نگاهی داریم بر این قابلیتا و تغییرات جدید تا ببینیم که تیم فیدیبو در نسخه ۶٫۰٫۷ اندروید چه امکاناتی واسه ارتقای تجربه کاربری اپلیکیشن تدارک دیده.

تیم فیدیبو واسه توصیف بروزرسانی جدید عبارت «یه خونه تکونی اساسی» در رابط کاربری رو به کار برده، و مهم ترین تغییری که در اول ورود به اپلیکیشن متوجهش میشین همینه.

فیدیبو واسه طراحی رابط کاربری جدید، سبک جدا اپلیکیشنای اپل رو در دستور کار قرار داده و با هدفی مینیمالیستی موفق شده تا از اون رابط کاربری بزرگ و شلوغ فاصله بگیره.

حالا گزینه های پروفایل، جستجو، دسته بندی، فروشگاه و کتابخونه به شکل پنج آیکن کوچیک در انتهای صفحه نشسته ان تا هم فضای زیادی نگیرند و هم دسترسی به اونا آسون باشه. مورد بعد این که در نسخه جدید، دیگه خبری از فونتای بسیار بزرگ نسخه های قبلی نبوده و حالا نظم بیشتری رو در رابط کاربری اپلیکیشن می بینین.

در کنار بهبود رابط کاربری، تغییر قابل توجه دیگه رو در بخش کتابخونه می بینین. قدیم گزینه های این بخش «همه کتابام»، «کتابای محبوب» و «دانلود شده» بودن. اما حالا واسه سازماندهی بهتر کتابا گزینه های جدید «در حال مطالعه» و «کتابای خونده شده» هم به سه مورد قبلی اضافه گشته ان.

قسمت «در حال مطالعه» می تونه تعداد صفحاتی از یه کتاب که خوندین رو به شکل یه نوار پیشرفت به نمایش بزاره. در این صورت با مقایسه چشمی نمودار کتابای کتابخونه می تونین واسه مطالعه شون بهتر برنامه ریزی کنین.

توانایی جدید دیگر بخش کتابخونه، اضافه شدن موتور جستجوئه. اگه واسه جستجوی دستی کتابای ذخیره شده تون در نسخه قبلی گله مند بودین، حالا به لطف جستجوگر داخلی کتابخونه با بیشترین سرعت ممکن به اونا دسترسی دارین.

اما تغییرات برجسته دیگه فیدیبو مربوط به پروفایل کاربریه. از این به بعد در فیدیبو یه پروفایل کاربری شیک و منظم در اختیار دارین که دسترسی به بعضی امکانات در اون آسون تر شده. مثلا حالا کد تخفیف و کارت هدیه رو می تونین از این قسمت فعال کنین. اگه هم این کار رو از یاد بردین، از راه سبد خرید هم قادر به وارد کردن کدهای تخفیف هستین.

هم اینکه بد نیس در انتهای مطلب به این نکته هم اشاره کنیم که در این نسخه مشکل شماره صفحات نسخه های قدیمی برطرف شده و در صورت نبود موجود بودن کتابی در فروشگاه، حالا می تونین احتیاج تون به اونو از راه دکمه درخواست کتاب به گوش گردانندگان فیدیبو برسونین.

آخرین نسخه فیدیبو واسه اندروید رو می تونین همین حالا از گوگل پلی و کافه بازار دریافت کنین.

اختصاصی کاربران سایت ما: تیم فیدیبو واسه خوانندگان سایت ما تخفیفی ۳۰ درصدی واسه خرید کتاب در نظر گرفته که می تونین همین حالا با وارد کردن کد digiato در اپ ازش استفاده کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که مهلت به کار گیری این کد تا آخر شانزدهم آذر ماه میشه.

دیدگاهتان را بنویسید