نکاتی در سئوی صفحات طولانی (Infinitive Scrolling)

نکاتی در سئوی صفحات طولانی (Infinitive Scrolling)

یکی از تکنیکایی که در بر مبنای اصول سئو استفاده می شه، به کار گیری صفحات طولانی یا بی پایانه. اولین باز وقتی این مبحث وارد علم شد که گوشیای همراه به دنیای اینرنت وارد شدن و گوگل فهمید که کاربران حتما سایتا رو روی کامپیوتر نمی بینن بلکه با پیشرفت علم و ورود گوشیای جدید، تمایل دارن که تموم فعالیتای خود رو با گوشی همراه بکنن.
قبل از به کار گیری این روش، باید طرز کار اونو بدونیم:
در روش صفحات ناتموم، بارگذاری مطالب به این صورته که همزمان که کاربر به پایین صفحه سایت حرکت می کنه، مطالب سایت بارگذاری می شه. حسن این روش بارگذاری اینه که کاربر با مشکل پایین بودن سرعت سایت روبرو نمی شه و پس بهترین کاربرد این روش واسه وقتیه که سایت شما حجم خیلی از اطلاعات رو داره و کاربران هم در نشر مطالب در سایت شریک هستن.

صفحات ناتموم, سایتایی چون پینترست و فیسبوک هستن، که با اسکرول بیشتر کاربر، داده های خودکار بیشتری در اونا لود می شه. در نتیجه این عمل، موتور جستجوگر گوگل قادر به درک اون نبوده و نتیجه اون، کم شدن حضور شما و یا دیده نشدن در یافته های جستجوئه. پس سئوی صفحات طولانی خیلی مهمه.

اهمیت سئوی صفحات طولانی

اهمیت سئو در صفحات ناتموم به اندازه ایه که در صورت رعایت نکردن اصول اون، در یافته های جستجو مشاهده نمی شین. صفحات ناتموم سایت باید دارای کدنویسی باشه که مطالب شما رو مرتب و به طور صفحه بندی شده، مانند چینش مطالب در صفحات ناتموم نمایش دهد.

نکته های مهم تر سئوی صفحات طولانی

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که در این مورد، تموم صفحات مطالب شما باید بطور جدا از هم قابل دسترسی باشن. وگرنه تنها یافته های اول شما به وسیله موتورای جستجو دیده می شن.
۱ –  تاکتیک ارائه مطالب
در روش کدنویسی سایتتون باید طوری عمل کنین که مطالب در صفحات ناتموم سایت، بطور صفحه بندی شده واسه کاربر به نمایش دربیاد. تعداد نمایش مطالب واسه کاربر رو مشخص کنین. در این بخش سرعت بارگذاری صفحه هم مهمه.
۲ –  آدرسی دهی درست صفحات
در آدرسی دهی صفحات هر مطلب، باید اطلاعات اصلی رو شامل شه و در طول زمان این روش تغییری نکنه.
۳ –  بررسی سایت و بررسی چگونگی نمایش اون
خودتون به عنوان یه کاربر، وارد سایتتون شید و در اون گشت وگذاری انجام بدین. از دید یه کاربر بررسی کنین و ببینین که دسترسی به صفحات سایت و مطالب راحته یا خیر؟
مزیت اسکرول ناتموم در صفحات ناتموم
نمایش بهتر محتوا و مرور سریع و آسون از مزیت صفحات بی پایانه. چون که به دلیل حجم زیاد داده ها کاربر فرصتی واسه باز کردن تموم مطالب و مطالعه محتوایات اونا رو نداره. پس با اسکرول کردن، تموم مطالب و عکسا رو با سرعت زیاد میبینه.
خود این ویژگی یه مزیت از نظر سئو حساب می شه. همه مطالب یه جا واسه کاربران بارگزاری می شن.
مشکلات صفحات ناتموم

مشکلات

مشکل صفحات ناتموم، لینک هاییه که داخل محتوای مطالب قرار دارن. در این فوت وفن کاربر قادر به مشاهده لینکای داخل مطالب و اطلاعات مربوط به اونا نیس.