نشانه های شخصیت قدرتمند

نشانه های شخصیت قدرتمند

بعضی آدمای ویژگیای شخصیتی قوی و قدرتمندی دارن که با به کار گیری اونا تونسته ان رهبری عده زیادی رو مسوولیتشو قبول کنن، متفاوت با بقیه باشن و تغییر و تحولات بزرگی رو بوجود بیارن. در این مطلب به بررسی نشونه های شخصیت قوی می پردازیم.

حال این ویژگیای شخصیتی ممکنه در نگاه بعضیا گستاخانه یا سلطه جویانه باشه، در حالی که این طور نیس. اونا فقط به درک درستی از خود و دور و بریا شون رسیدن.

وقتی آدما با فردی روبرو می شن که شخصیت قوی و قدرتمندی داره، نمی فهمن با کی سر و کار دارن. بعضیا فکر می کنن شما سطه گر هستین. بعضیا فکر می کنن که شما فقط گستاخ هستین.

اما هیچ کدوم از اونا حقیقت رو نمی دونه. این کلمات اصلا نشون دهنده شخصیت شما نیستن. آدمای قوی مجبور نیستن برنده باشن، فقط نمی خوان به بقیه اجازه بدن که از روی اونا عبور کنن.

یقیناً، ممکنه بعضیا از شما بترسند. تنها دلیلش اون هستش که نمی فهمن شما چقدر با خودتون راحت هستین و احتیاجی به تایید بقیه ندارین.

در ادامه ۸ نشونه رو به شما می بگیم که نشون دهنده شخصیت قوی شماس، نشونه هایی که ممکنه ترس در دل بقیه بیاندازند.

سرفصل محتوا

  • ۱- بهونه گیری نمی کنین
  • ۲- در مورد کسائی که وارد زندگی خود می کنین، دقیق هستین
  • ۳- از گفتگوهای الکی بدتون میاد
  • ۴- نمی تونین بی توجهی، حماقت و نادانی رو تحمل کنین
  • حماقت

 • ۵- می دونین که چیجوری گوش کنین
 • ۶- به توجه نیاز ندارین
 • ۷- نترس و پردل و جربزه هستین
 • ۸- به ناامنی به عنوان یه فرصت نگاه می کنین

۱- بهونه گیری نمی کنین

کسائی که شخصیت قوی دارن، بهونه گیری نمی کنن. اگه شخصیت قوی داشته باشین، دوست ندارین به حرفای آدمایی گوش بدین که با آه و ناله کارایی که می تونن بکنن رو تعریف می کنن و وقت شما رو می گیرن.

ترجیح می دین روی اون چیزی که خودتون می تونین انجام بدین و هم اینکه چگونگی شکست دادن مشکلات پیش رو و کارای دیگه، تمرکز کنین. از خودتون نپرسید که به چه دلیل من بهونه گیری نمی کنم.

مشکلات

شاید دلایل زیادی واسه کاری که نمی تونین انجام بدین وجود داشته باشن، اما دلایل بیشتری وجود دارن که می تونین اون کار رو انجام بدین.

۲- در مورد کسائی که وارد زندگی خود می کنین، دقیق هستین

به عنوان یه شخص قوی، واسه شناختن خودتون به بقیه تکیه نمی کنین و نمی ذارین اونا به شما بگن که کی هستین. می دونین که بعضیا این کار رو انجام میدن تا خودشون احساس بهتری داشته باشن.

حتی اگه نمی دونین که دقیقاً کی هستین و شخصیتتون چیجوریه، این رو می دونین که واسه شناختن تواناییای خود به کسائی مثل یه دوست، رئیس یا دوست صمیمی یا اعضای خونواده نیاز ندارین. خودتون قدرت درک توانایی هاتون رو دارین.

۳- از گفتگوهای الکی بدتون میاد

اگه شخصیت قوی دارین، ایده های زیادی در ذهنتون موج میزنن. وقتی این توانایی در شما هست که دنیا رو از این رو به اون رو کنین، پس نمی خواین وقتتون رو با گفت و گوهای الکی با بقیه تلف کنین.

ایده

چون در آخر می دونین اینجور گفت وگوهایی غیر از اتلاف وقت و هدر دادن سلولای مغز نتیجه ای واسه شما به دنبال نداره.

۴- نمی تونین بی توجهی، حماقت و نادانی رو تحمل کنین

شخصیت سلطه جو از از دست دادن علم و اعتبار سر میگیره. شخصیت قوی نتیجه آگاه بودن و فکور بودنه. بین این دو فرق بسیار بزرگی هست.

از اونجایی که شما زمان و نیروی زیادی رو واسه استفاده درست از مغزنتان صرف می کنین، وقتی قضاوت سریع افراد رو در مورد چیزایی که اطلاع درستی از اونا ندارن، می ببینن؛ احساس نفرت می کنین.

شایدً این بهترین ویژگی شما هستش ولی نه به این خاطر که می تونین با به کار گیری علم خود در بقیه نفوذ کنین. بلکه به این خاطر که می تونین از این ویژگی واسه تشویق مردم استفاده کنین تا قبل از سخن گفتن، خوب فکر کنن.

۵- می دونین که چیجوری گوش کنین

آدمایی که شخصیت قوی دارن می دونن که چیجوری به حرفا گوش کنن. ممکنه فکر کنین که همه یه اینجور ویژگی رو تقدیر می کنن. اما در واقعیت، شنیده شدن و تشویق شدن موجب ترس کسائی می شن که به اونا عادت ندارن.

۶- به توجه نیاز ندارین

داشتن اینجور شخصیتی به این معنیه که شما احتیاجی به توجه بقیه ندارین. بیشتر کسائی که با شما تعامل دارن، تصور می کنن شما موفق میشین نظر اونا رو به خودتون جلب کنین، اما این حقیقت نداره.

این شخصیت شما هستش که افراد رو به سمت شما جذب می کنه. اندازه دوستی شما با بقیه به این خاطر نیس که شما خودتون این جوری می خواین، بلکه به این خاطره که آدما به دوستی با آدمایی مثل شما نیاز دارن.

با وجود اینجور احساسی، هنوزم واسه استراحت به زمان نیاز دارین. از این که وقتی رو صرف خود می کنین، نترسین. مراقبت از خودتون به اندازه مراقبت از بقیه مهمه.

۷- نترس و پردل و جربزه هستین

این یکی حقیقت نداره. در آخر همه از یه چیزی می ترسن و شمام مستثنی نیستین. اما فرق شما با بقیه اینه که نمی ذارین این ترس راه زندگی شما رو تعیین و اونو به شما تحمیل کنه.

۸- به ناامنی به عنوان یه فرصت نگاه می کنین

ناامنی واسه شما مانند فرصتی واسه انجام بهتر کارا هستش. می دونین که کامل نیستین اما اگه تلاش در یادگیری و پیشرفت نداشته باشین، غیر از این که ممکنه نادان به نظر برسین، واقعا زندگی هم نمی کنین. فقط زنده هستین.

مردم میگن هیچکی در امنیت کامل نیس و شایدً حقیقت هم داره. اما نباید جلوی این حس ناامنی و نبود پایداری گرفته شه، چون احساس زندگی کردن رو در افراد بر می انگیزد تا مالک چیزایی باشن که اطمینانی به پایداریشان ندارن.

مطمئناً، بعضیا فکر می کنن که دوستی با آدمایی که شخصیت بزرگی دارن، سخته. دوستی با شما سخته به خاطر این که افراد رو به رقابت می کشید تا بهترین باشن. اگه این باعث سختیه، پس بهتره بازم خودتون باشین.

منبع: shabakeh-mag.com