مقاله رایگان درمورد
کالاهای مصرفی

مقاله رایگان درمورد کالاهای مصرفی

مسئله می سازد که مولفه های امنیتی –انتظامی سهم قابل توجهی در تشدید ویا کاهش پیامد های زیانبار ومخرب بحران های طبیعی وبرگشت اوضاع به شرایط عادی دارند. حوادث وبلایای طبیعی با برهم زدن نظم عمومی وآسیب رساندن به ساختارهای فیزیکی وروانی امنیت اجتماعی احتمال گسترش نا امنی را به شدت افزایش می دهند. تخریب اماکن مسکونی، راه های ارتباطی واماکن عمومی، وضعیت نا مطلوب آسیب دیدگان و موارد فراوان مشابه دیگری راه را برای بوجود آمدن یک فضای ناامن هموار می کند. بی نظمی محیطی، ناامنی ساختاری موجب شکل گیری تهدیدات و نیازهای جدید امنیتی – انتظامی میگردد. در این حالت اگر جامعه ونهادهای آن بویژه متولیان امنیت توانایی سازمان دهی مجدد وحفظ نظم اجتماعی را نداشته باشند، ساخت امنیتی – انتظامی جامعه دچار بحران میگردد. از مشخصه های بحران میتوان به مواردی چون تهدید جدی، ایجاد فوریت در مقابله با آن، غیرمنتظره وناگهانی بودن، کوتاه بودن زمان برای واکنش در برابر آن ولزوم برخورد خاص ومتناسب با ویژگی های آن می باشد. لذا پلیس به عنوان متولی امنیت در جامعه با در نظر گرفتن این مشخصه ها باید به مدیریت بحران بپردازد. مخصوصاً در کشور ما که ازدیرباز به عنوان یک کشورحادثه خیزشناخته شده است. طی نود سال اخیر 120 سال هزار نفر از هموطنانمان براثر بلایای طبیعی جان خودرا ازدست داده اند که از این تعداد 76 در صد براثر زلزله 6 در صد براثرسیل و18 در صد دراثر سایربلایای طبیعی بوده است. زمین لرزه مخرب ترین نوع سانحه درایران میباشد. در فاصله بین سالهای 1980تا 2000 ایران با رقمی معادل 47 هزار و267 نفر قربانی بالاترین میزان مرگ ومیر ناشی از زمین لرزه را به خود اختصاص داده است. واز این حیث در رتبه اول دنیا قرار دارد . عوامل زیادی بعداز وقوع این حوادث وشکل گیری بحران باعث بوجود آمدن مشکلات امنیتی میگردد که ازجمله می توان به موارد زیراشاره نمود : برهم خوردن نظم عادی زندگی روزمره، ناتوانی درحفاظت از اماکن مهم وجان ومال افراد، عدم آشنایی نیروهای کمکی پلیس اعزامی از دیگرمناطق، مشکل تردد و ترافیک، احساس ناامنی در مردم منطقه، کمبود در توزیع کالاهای مصرفی مردم واعتراضات مردمی، فرار زندانیان وبزهکاران از زندان ها، افزایش جرائمی چون سرقت وحمله به کاروان های امداد نجات، بیماری های مسری و…. .
برای مقابله با عوامل مخل امنیت نظم عمومی فرماندهان پلیس باید در خصوص نحوه مدیریت در شرایط بحرانی آموزشهای ویژه ایی راداشته باشند. توان هوایی نیروی انتظامی برای دسترسی سریع به مناطق آسیب دیده باید تقویت شود. یگان های ویژه ای برای انجام عملیات در شرایط بحرانی آموزش داده شده باشد. تجهیزات پلیس نیز باید پاسخگوی شرایط مختلف بحرانی باشد تا پلیس با تسلط بروضیعت بحرانی مدیریت خودرا به نحو شایسته ای اعمال نماید. فرصت طلبان وبزهکاران از وضیعت پیش آمده نتوانند به نفع خود سود برده وناامنی را درمناطق مذکور بوجود آورند .
گفتار پنجم : عصر اطلاعات وچالش های فراروی پلیس
انسانها در مسیر زمان همواره با شرایط و رویدادهای جدیدی مواجه می شوند که آنهارا به تفکر و تامل در مورد وقایع جدید وا می دارد وپیوسته به دنبال یافتن راه هایی جهت انطباق با تحولات پیش آمده می باشند. هرروزدر رسانه ها وکتابها ومجلات واژهای تازه ای مانند اینترنت، بورس، بانک مجازی، پول الکترونیکی ویا تقسیم بندی های جدید مثل تقسیم دنیا به کشورهای جهان اول، درحال توسعه و عقب مانده ویا تقسیم دروه های زندگی بشر به موج اول، دوم، سوم منتشر می شود که هرکس از نظرخود برداشتی از این مفاهیم دارد تا بتواند جایگاه خودرا منطبق باشرایط تعریف کند وتصمیم گیری نمایند . یکی ازمسائل جدید، موضوع جهانی شدن است. برخی از صاحب نظران فرآیند جهانی شدن را یک روند می دانند وآن را به پنج بخش تقسیم می کنند :

دانلود پایان نامه
اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.
رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

الف) روند اول:

ازدهه 1990 تاکنون اهمیت شرکت ها درنظام جهانی بیش از اهمیت دولت ها شده است وکشور ها بر حسب شرکت ها ی خود شناخته می شوند . به عنوان مثال درامد شرکت جنرال موتورز.(178 میلیارد دلار در سال ) است که تقریبا معادل تولید خالص ملی 40 کشوردرحال توسعه است .
ب) روند دوم :
روند دوم گسترش وبه هم پیوستگی بازارهای پولی، مالی وبورس جهانی است .
ج) روند سوم :
گسترش ارتباطات ماهواره ای وشبکه های رایانه ای ودرنتیجه گسترش داد وستدهای فرهنگی واطلاعاتی درسطح جهان است به طوری که در فنلاند وآمریکا مردم کاربر اییترنت می باشند.
د) روند چهارم :

گسترش شبکه حمل ونقل بین المللی وکاهش شدید هزینه های آن است به طوری که شاخص هزینه ها ازسال 1920تا سال 1990 از 100 دلار به 18 دلار تقلیل یافته است. هزینه مسافرت هوایی برمبنای نفر /مایل از68 درص

دیدگاهتان را بنویسید