معرفی بازی Beat Racer؛ رانندگی با طعم موسیقی

معرفی بازی Beat Racer؛ رانندگی با طعم موسیقی

پس از موفقیتای قسمت ابتدایی Piano Tiles و محبوبیت عناوین موزیکالی، بازیایی رو دیدیم که از موسیقی فقط واسه زیبایی استفاده نمی کردن و قطعه ها خود جزئی از مکانیزمای گیم پلی شده بودن. عناوین Dancing Line ،Lost in Harmony و Beat Stomper همه از اپلیکیشنایی هستن که موزیک تقریبا مهمترین نقش رو روی جذابیت اونا اجرا می کرد و بقیه المانا با این بخش معنا پیدا می کردن.

Beat Racer هم انگار یکی از همین بازیا هستش. عنوانی که به موفقیتای زیادی بین بازیکنای کشورای آسیای شرقی رسید و حالا بعد از انتظارات فراوون، بازیکنا جهان می تونن دست به تجربه اون بزنن. شاید مهمترین المانی که هنگام تجربه Beat Racer یا مشاهده اسکرین شاتای اون متوجهش شید، ترکیب موسیقی با عناوین رانندگی باشه. شاید قبلا Lost in Harmony طعم این ترکیب رو تقریبا چشیده بودیم.

آوازهای استفاده شده واسه Beat Racer واقعا قشنگتر هستن و بازخوردها رو که نگاه می کردیم، خیلیا لب به تشویق اونا باز کردن. فقط دوست داشتیم تا مرحله ها به نسبتی که الان هستن، کوتاه باشن. چون به واسطه روند طولانی اونا، اپلیکیشن بعضی وقتا از ریتم میفته.

اما Lila Soft با به کار گیری کلیشه های این سبک و الهام از بازیای معروف واسه بخش گیم پلی، یه تجربه به مراتب متفاوت رو به مخاطبین هدیه میده. جدا از اهمیت موسیقی روی بقیه قسمتا، مکانیزمای Beat Racer مثل عناوین مشابهشه؛ طی تموم باید با به کار گیری انگشتانتون واسه تغییرات جهت ماشین، اونو سالم به نقطه پایانی برسونین.

چگونگی حرکت اتوموبیل هم اصلا آسونه. ماشین خودش به مسیرش ادامه داده و تنها وظیفه شما اینه که هنگام رسیدن به راهبند با کشیدن دست خود به سمت چپ و راست به جهتایی که می خواین رفته یا با سوایپ انگشت به قسمت جلویی اسمارت فون، از بعضی از اونا بپرید. البته پیشرفت دهنده واسه افزایش رقابت عنوانش از دشمنانی استفاده کرده که از پشت به شما حمله می کنن.

حالا چیجوری اونا رو شکست بدیم؟ خیلی ساده س!. همونجوری که عکسا نشون میدن، تموم محیطا اشکالی رنگی داشته و با گرفتن تعداد مشخص اونا نه فقط محیط به صورت داینامیک عوض می شه بلکه توانایی به کار گیری اسلحه رو هم پیدا می کنین. تا اینجا که اومدیم بد نیس نگاهی هم به گرافیک بندازیم. شاید طی نگاه ابتدایی، طراحی عالی منطقه ها از نکات مثبت این بخش باشه.

ولی بهترین قسمت گرافیک مطمئنا تعویض پویای رنگا مثل Beat Stomperه که ترکیبش با موسیقی موجب شده یه تجربه فراموش نشدنی واسه خود به ارمغان بیارین. حرف هامون رو این جوری به پایان می رسانیم که Beat Racer مثل Beat Stomper با وجود ذات تکراری المان هاش، تونسته مهم دادن به بخش موسیقی و پرداخت مناسب به اون یکی از خوبای امسال رو عرضه کنه. پس پیشنهاد می کنیم ساخته Lila Soft رو از دست ندین.

Beat Racer

  • Beat Racer
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: Lila Soft
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۲۱ / ۵۵٫۹ مگابایت

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید