معرفی اپ MyPermissions Privacy Cleaner؛ دسترسی های مشکوک را بشناسید

معرفی اپ MyPermissions Privacy Cleaner؛ دسترسی های مشکوک را بشناسید

قبلا در این مقاله به طور مفصل درباره دسترسی اپلیکیشنا صحبت کرده بودیم؛ موضوعی که این روزا به خاطر کشف دسترسیای مشکوک در بعضی اپای داخلی، حساسیت خیلی از هم وطنان مون رو برانگیخته س.

واسه شناسایی دسترسیای مشکوک راه های زیادی وجود دارن. شاید بهترین راه این باشه که از همون اول و قبل از نصب به لیست دسترسیای هر اپ نگاهی بندازین و اگه به مورد مشکوکی برخوردید، از دانلود اون دوری کنین.

اما تکلیف اپایی که همین حالا در موبایل تون دارین چی می شه؟ از امنیت اونا خاطر جمع هستین؟ واسه فهمیدن این موضوع، اپلیکیشنی مثل MyPermissions Privacy Cleaner می تونه خیلی به کارتون بیاد.

همونطور که از عنوان اپ پیداست، کار MyPermissions Privacy Cleaner اینه که دسترسی تموم اپای نصب شده روی دیوایس تون رو بررسی کنه تا به شما بگه که کدوم موارد امن و کدوم موارد مشکوک یا خطرناک هستن.

این اپ اندرویدی پس از بررسی دسترسیا، تموم اپلیکیشنا رو از خطرناک ترین تا امن ترین موارد طبقه بندی می کنه. حالا می تونین به سراغ تک تک اونا رفته و دسترسی هاشون رو بخونین.

مثلا، ممکنه دسترسیای یه اپ دیکشنری از نظر Privacy Cleaner خطرناک شناسایی شن. این یعنی در صورت ادامه به کار گیری اپ باید بدونین که احتمال دسترسی پیشرفت دهنده به اطلاعات شخصی تون بالاست.

Privacy Cleaner ضمن توضیح تموم دسترسیا، دو گزینه در اختیارتون قرار میده: یا خطر به کار گیری اپ رو پذیرفته و به اون اعتماد کنین یا اینکه درجا اونو از حافظه دستگاه پاک کنین. تصمیم با خود شماس.

Privacy Cleaner واسه اینکه جلوی نصب اپلیکیشنای مشکوک رو بگیره، از توانایی خوب Live Protection استفاده میکرد که قبل از نصب اپا واسه دسترسیای اونا به شما اخطار میده.

نکته خوب دیگه هم توانایی مراقبت از حسابای کاربری در شبکه های اجتماعیست. اپلیکیشنای شخص ثالثی که واسه سرویسای فیسبوک، اینستاگرام و توییتر طراحی می شن پتانسیل بالایی واسه جاسوسی از اطلاعات کاربران دارن. Privacy Cleaner اپای شخص ثالثی که دسترسیای مشکوک می خوان رو هم براتون تشخیص میده.

با اینحال امتیازات، دو موضوع هست که می تونیم اونا رو به عنوان مشکلات Privacy Cleaner حساب کنیم. یکی این که اپلیکیشن به طور کامل رایگان نیس و واسه دسترسی به توانایی خوبی مثل محدودسازی دسترسیا باید نسخه پریمیوم رو بخرین.

مورد بعد این که اندازه مشکوک بودن دسترسی بعضی اپا در اون به صورت Unknown Risk شناسایی می شه، پس واسه ادامه به کار گیری اپا باید روی منطق خودتون تکیه کنین و اپلیکیشن هیچ نکته روشنگری در این مورد به شما نمی گه.

البته با اینحال محدودیتا، نمیشه کتمان کرد که Privacy Cleaner دست کم واسه آگاهی بخشی نسبت به دسترسی اپا و حساس کردن کاربران به این موضوع، بسیار خوب و تأثیرگذار ظاهر می شه و با توانایی Live Protection می تونه خطر نصب اپای مشکوک رو در موبایل شما به کمترین حد ممکن اندازه ممکن برسونه.

پس اگه نگران دسترسیای مشکوک اپا هستین و نمی خواین که اطلاعات شخصی تون رو دو دستی تقدیم افراد سودجو کنین، نصب اپلیکیشنی مثل Privacy Cleaner ضرری براتون به همراه نداره.

MyPermissions Privacy Cleaner

  • MyPermissions Privacy Cleaner
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: MyPermissions
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱۳٫۸ مگابایت

دانلود

بیشتر بخونین:

هر چیزی که باید در مورد دسترسیای اندروید بدونین

چیجوری در فوتوشاپ GIFای متحرک بسازیم؟

دیدگاهتان را بنویسید