معرفی اپلیکیشن WavePad Audio Editor؛ ویرایشگر حرفه ای فایل های صوتی در موبایل

معرفی اپلیکیشن WavePad Audio Editor؛ ویرایشگر حرفه ای فایل های صوتی در موبایل

وقتی از ویرایش حرفه ای صدا صحبت می کنیم، ذهنا به سمت نرم افزارهای پیشرفته ای مثل ادوبی Audition و Sound Forge سونی می رن؛ اپلیکیشنای قوی دسکتاپ که سال هاست غیر ممکنا رو در دنیای صدابرداری به ممکن تبدیل می کنن.

در پلتفرم موبایل اما شرایط کمی فرق داره. محدودیتای سخت افزاری باعث شده تا کمتر کسی واسه ویرایش حرفه ای به سراغ گجتای هوشمند بره. از طرف دیگه به خاطر روند سخت برنامه نویسی این اپلیکیشنا، پیشرفت دهندگان کمی حاضر به سرمایه گذاری در این بخش شده و اگه هم محصولی ارائه بدن معمولا حق اشتراکای زیادی هم واسه ارائه امکانات شون از کاربر می خوان.

در اینجور شرایطی باید وجود اپی مثل WavePad Audio Editor رو غنیمت شمرد، یه ویرایشگر صدا با امکاناتی حرفه ای که خیلی از قابلیتای خوب خود رو به رایگان در اختیار کاربران iOS و اندروید قرار داده.

WavePad هم یه رکوردر حرفه ایه و هم یه ویرایشگر خوب. خیلی از فرمتای عادی صوتی (از جمله mp3 ،Wav و aiff) رو پشتیبانی می کنه و با وسیله ساده و در دسترسش تقریبا هر کاری میشه روی فایلای صوتی انجام داد.

وقتی که فایل صوتی رو در اپ بارگذاری می کنین (چه از حافظه و چه ضبط اون به طور آنی)، موج صوتی اون در صفحه ادیتور ظاهر می شه. حالا میتونین به ویرایش هر قسمت از اون که می خواین بپردازید.

با WavePad می تونین یه تیکه از فایل صوتی رو برش زده و چیز دیگری جایگزینش کنین، سکوت بذارین، نویزها رو بگیرین، حجم و سرعت صدای خواننده رو کم و زیاد کرده یا به طور کامل اونو خط بزنین. مواردی که گفتیم عمومی ترین وسیله ویرایشی این اپلیکیشن حساب می شن.

ولی مطمئنا انتظار کاربران حرفه ای از یه اپ ویرایش صدا بالاتر از این هاست. بخاطر این تیم سازنده WavePad با ارائه ابزاری مثل فشرده ساز، اکولایزر، تنظیمات پن استریو، تنظیمات سرعت پخش و Pitch و افکتای خاص صوتی تلاش کرده تا نیازای کاربران حرفه ای تر رو هم برآورده کنه.

تنوع این وسیله و وجود تنظیمات جداگونه واسه هر کدوم به کنار، خروجیای استاندارد و با کیفیت WavePad (با امکان تعیین فرمت و بیت ریت) دلیل می شن که بتونین بدون نیاز به نرم افزارهای جداگونه، فایلای خروجی اپلیکیشن رو مستقیما در پروژه های خود به کار بگیرین. البته تموم اینا به شرط وقتیه که گجت شما قدرت کافی واسه اجرای اپ رو داشته باشه تا زیاد واسه پردازش تغییرات ویرایشی اون معطل نشید.

در کل امکانات ارائه شده در WavePad واسه یه اپ رایگان فوق العاده هستن، هر چند که "همه چیز" رو به رایگان در اختیار ندارین. به یه سری از افکتا، تنظیمات وسیله ها و فرمتای خروجی فقط می تونین با پرداخت حق اشتراک دسترسی داشته باشین، مضاف بر این که در حالت رایگان اپ باید وجود تبلیغات رو هم تحمل کنین.

پس پیشنهاد می کنیم اگه WavePad رو واسه کار حرفه ای و روزانه می خواین، حتما از نسخه کامل اپ استفاده کنین. وگرنه، یعنی واسه استفاده مقطعی و غیر حرفه ای مطمئنا نسخه رایگان اپلیکیشن هم خوب نیازاتون رو جواب میده.

این ویرایشگر صدای فوق العاده رو می تونین همین حالا از اپ استور و گوگل پلی دانلود کنین. بد نیس بدونین که به تموم امکانات WavePad می تونین در مک و ویندوز هم دسترسی داشته باشین.

WavePad Audio Editor

  • WavePad Audio Editor
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: NCH Software
  • سیستم عامل: iOS، اندروید، ویندوز و مک
  • حجم: ۵٫۲ / ۶٫۲ مگابایت

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید