فریلند، اولین همایش اصول فریلنسینگ برگزار می‌شود

فریلند، اولین همایش اصول فریلنسینگ برگزار می‌شود

پونیشا به عنوان یکی از اولین پلتفرمای آنلاین فریلنسرها می خواد با حضور بعضی از فعالان و کارآفرینان بخش IT به خاطر آگاهی بخشی بیشتر و کمک به پیشرفت فعالیت فریلنسرها، همایش اصول فریلنسینگ موفق رو با عنوان فریلند برگزار کنه.

این همایش در ۲۲ شهریور ماه در مرکز همایشهای بین المللی بندر انزلی برگزار می شه و شامل سخنرانی، کارگاه هایی واسه آموزش اصول فریلنسینگ و پنل گفتگو درباره امتیازات و مشکلات عادی فریلنسرها می شه. علاوه بر این، بخشی هم به گفتگو درباره فریلنسینگ واسه توان یابان اختصاص پیدا کرده. در این همایش از افراد باتجربه ای واسه سخنرانی در همایش دعوت شده که می تونین در سایت اتفاق با همه اونا بیشتر آشنا شید.

گفتنیست فریلنسر به آدمایی می گن که بدون اینکه به یه سازمان یا کار و کاسبی و یا شرکت مشخصی معتقد شه، فعالیت حرفه ای و تخصصی خود رو واسه مجموعه های جور واجور انجام میده و بسته به نیاز و پروژه های در دسترس و البته علاقه شخصی خود، کارفرمای خود رو تغییر میده.

«نیما پورمحمدی» درباره بخش نگاهی به توان یابان این نمایشگاه با اشاره به کلاسای که قبلا در پونیشا برگزار شده بود به سایت ما میگه: «میخواستیم تا این هدف ما به فراموشی سپرده نشه و توان یابان در کنار دیگه افراد پا به پای هم در کار فریلنسری فعالیت کنن از همین رو یه نفر از برگزیده های این کلاسا رو تو یه پنل جدا در اختیار داریم.»

در کنار همایش فریلند، نمایشگاهی هم با حضور تعدادی از کار و کاسبیا از جمله زرین پال، فرانش و اتباکس برگزار می شه تا افراد علاقه مند به فریلنسینگ بتونن مهارت ها و امکانات لازم خود رو از اونا دریافت کنن. پور محمدی درباره این بخش هم اطلاعات بیشتری به سایت ما میده و میگه که مراسم تو یه سالن ۲ هزار متری برگزار می شه و همه کار و کاسبیایی که فعالیت B2C دارن و طوری با کار فریلنسرها گره خورده ان در اون هستن:

«میخواستیم مجموعه هایی رو داشته باشیم که فعالیتشون می تونه کمک حال آزادکارها باشه و به روشی در چگونگی کار کردنشون تاثیر بزاره. مثلا فرانش به آموزشای بیشتر واسه فریلنسرها می پردازه و یا زرین پال می تونه یه درگاه در اختیار اونا بزاره و مواردی مثل این که به کار این افراد بیاد.»

مدیرعامل پونیشا برگزاری این همایش رو به طور کامل از نوع خصوصی معرفی می کنه ولی تاکید داره که سازمانایی چون سازمان فناوری اطلاعات منطقه آزاد و گیلان و سایت علم و فناوری استان گیلان و همه افراد بخش ICT این منطقه پشتیبانیایی رو نسبت به برگزاری همایش فریلند داشتن. اون به سایت ما میگه:

«معمولا این جوری همایشا اول از پایتخت شروع می شه و بعد آوازه اون به شهرستانا می رسه و مراسمایی مشابه در شهرهای جور واجور کشور برگزار می شه اما این بار عزممونو جزم کردیم تا تمرکز خود رو برخلاف بقیه مراسمای عادی، روی شهرستانا بذاریم و فعلا واسه قدم اول منطقه گیلان که خود مجموعه پونیشا هم در اونجا مستقره رو انتخاب کردیم. با امید به اینکه بتونیم این مراسم رو به زودی در بقیه شهرهای کشور هم اجرا و اجرا کنیم و اونو تبدیل به جایگاهی مناسب و کارا واسه فریلنسرها کنیم.»

در چند سال گذشته، تمایل آدما به خوداشتغالی (فریلنسینگ) زیاد شده و متناسب با اون، بستر رشد اونا هم جفت و جور شده. با اینکه فریلنسرها واسه خودشون کار می کنن، اما این کار هم چارچوبایی داره که دونستن اونا به پیشرفت و موفقیت بیشتر این افراد کمک می کنه.

همایش بزرگ فریلند  میزبان ۵۰۰ نفر از افراد با تجربه و علاقه مندان فریلنسینگ میشه. این همایش ۲۲ شهریور از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۸:۰۰ برگزار می شه و قیمت بلیط زودتر از موعد معمولی اون، ۲۵ هزار تومنه. واسه جفت و جور بلیت شرکت در اتفاق به سایت فریلند مراجعه کنین.

دیدگاهتان را بنویسید