دوازده ابزاری که می توان به کمک آن ها با باج افزارها مقابله کرد

دوازده ابزاری که می توان به کمک آن ها با باج افزارها مقابله کرد

دایره زندگی باج افزارها روز به روز گسترده تر می شه و به همین ترتیب امنیت رایانه های بیشتری با خطر مواجه می شه. حفاظت از رایانه ها امر بسیار مهمیه و باید شدیدا به این مهم توجه کرد. باج افزارها بد افزارایی هستن که پس از ورود به کامپیوتر، دسترسی به سیستم رو تا اندازه بسیار زیادی محدود می کنن و واسه رفع محدودیتا از کاربر اخاذی می کنن.

راه حلای بسیاری واسه جلوگیری از ورود ویروسا خصوصا باج افزارها به کامپیوترها وجود دارن که بعضی از اونا پر هزینه و یه سریای دیگه به طور کامل رایگان هستن. به همین منظور در ادامه این متن به ابزارهایی می پردازیم که به واسطه اونا میشه با باج افزارها مقابله کرد و از امنیت سیستما اطمینان کافی حاصل کرد.

نصب یه آنتی ویروس قوی

یکی از مطمئن ترین روش ها واسه مقابله با باج افزارا، نصب یه آنتی ویروس قدرتمنده. هر آنتی ویروسی مشکلات و امتیازات خود رو داره که قبل از نصب باید به اونا توجه کرد. بخاطر این به سه آنتی ویروسی می پردازیم که بهترین راهکارها رو واسه مقابله با باج افزارها ارائه میدن.

۱) Bitdefender Antivirus Plus 2017

شکی در اون نیس که بیت دیفندر یکی از بهترین و قدرتمندترین آنتی ویروسای حال حاضره. این نرم افزار قوی تقریبا از همه فایلاتون حفاظت می کنه و از دسترسی غیر مجاز هر بد افزاری به اونا جلوگیری می کنه. البته به کار گیری سرویسای بسیار خوب بیت دیفندر ارزون هم تموم نمی شه و تقریبا هزینه سالیانه ۶۰ دلاری رو واسه کاربر داره.

۲) Trend Micro Antivirus+ Security 2017

ترن میکرو آنتی ویروس با وجود اینکه به اندازه بیت دیفندر قوی نیس اما ویژگیای خوب خود رو داره. پیشرفت دهندگان نرم افزار نامبرده خصوصا واسه باج افزارها سرویسای خوبی رو تدارک دیده ان تا امنیت سیستم کاربران در مقابل این بد افزارهای خطرناک حفظ شه. البته به کار گیری سرویسای ترن میکرو نسبت به بیت دیفندر کمی ارزون تره و کاربران می تونن با پرداخت ۴۰ دلار در سال از امکانات این آنتی ویروس بهره مند شن.

۳) Avast Free Antivirus 2017

اگه فکر می کنین که مقابله با باج افزارها بسیار پر خرجه، سخت از مرحله پرتین. چون که آنتی ویروسای رایگان و قدرتمندی مثل آواست وجود دارن که به واسطه اونا میشه علاوه بر حفظ امنیت کامپیوترها از ورود هر باج افزاری به سیستم جلوگیری کرد. آواست یکی از بهترین آنتی ویروسای حال حاظره که واسه به کار گیری سرویسای اون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیس و می تونین فقط با دانلود و نصب اون روی کامپیوتر از خدماتش بهره مند گردید.

بستن باج افزارها

گفتنیست که تنها آنتی ویروسا نیستن که می تونن از ورود باج افزارها به سیستم جلوگیری کنن. در دنیای برنامه های کامپیوتری نرم افزارهایی وجود دارن که به واسطه اونا میشه از ورود هر نوع باج افزاری به سیستم جلوگیری کرد.

۴) Cybereason RansomFree

در کنار آنتی ویروسا، وسایل دیگری هم هستن که قادر به شناسایی و نابود کردن باج افزارها هستن. یکی از این ابزارا Cybereason RansomFreeه که همه الگوهای رفتاری سیستم شما رو مورد بررسی قرار میده و در صورت مشاهده هر عنصر داغون کننده ای در صدد نابود کردن اون بر میاد. البته سرویسای رایگان Cybereason RansomFree فقط واسه مقابله با باج افزارها پیشرفت پیدا کردن و قادر به شناسایی بد افزارهای دیگه نیستن.

۵) Malwarebytes Anti-Ransomware Beta

Malwarebytes در دنیای امنیت نامی شناخته شده. اونا با خریداری نرم افزار ضد باج افزار CryptoMonitor حالا راه حل خود رو واسه جلوگیری از دسترسی این بد افزارها ارائه میدن. Malwarebytes Anti-Ransomware Beta یه ضد باج افزار تموم عیاره و با اینکه در مرحله بتا هست از آزمایشای بسیاری سر بلند بیرون اومده و تا اندازه زیادی امنیت سیستم شما رو تضمین می کنه.

۶) HitmanPro.Alert

هیتمن پرو هم یکی از نام آشنا ترین نرم افزارهای امنیتیه که تلاش داره از سیستم شما در مقابل هر حمله سایبری مراقبت کنه. حالا خوبیش اینه ویژگیای خوبی هم در نرم افزار نامبرده از طرف پیشرفت دهندگان گذاشته شده که به واسطه اونا میشه از امنیت کامپیوتر تا اندازه بسیار زیادی اطمینان حاصل کرد. البته مشکل آنجاست که سرویسای خوب هیتمن پرو رایگان نیستن و واسه استفاده یه کاربر، سالیانه هزینه ای ۳۵ دلاری به همراه دارن.

از داده هاتون فایل پشتیبان جفت و جور کنین

امن ترین راه واسه حفاظت از داده ها، جفت و جور فایل پشتیبان از اوناس. با پشتیان گرفتن از فایلا به طور تکراری، همیشه امنیت شون در مقابل هر نوع حمله سایبری حفظ می شه.

۷) Macrium Reflect 7 Home Edition

مکریوم رفلکت یکی از محبوب ترین اپلیکیشنای مربوط به امر بکاپه که میشه در بازار دید. البته به کار گیری این اپلیکیشن به صورت رایگان ممکن نیس و اگه تمایلی به بهرمندی از سرویسای مکریوم رفلکت دارین، باید هزینه ۶۰ دلاری اونو هم متقبل شید.

۸) Duplicati

دوپلیکیتی برنامه ای متن باز و مجانیه که به واسطه اون می تونین به صورت آنلاین فایلای پشتیبانی رمزنگاری شده جفت و جور کنین. اینم بگیم که دوپلیکیتی با پروتوکلای استانداردی مانند FTP و SSH سازگاری داره. هم اینکه این نرم افزار با سرویسای آنلاینی مثل مایکروسافت وان درایو و گوگل درایور هم همخوانی داره و کاربران دوپلیکیتی می تونن واسه ذخیره فایلای پشتیبان خود از این حافظه های مجازی هم بهره مند شن.

۹) Cobian Backup 11

کوبین بکاپ که حالا یازدهمین نسخه از اون منتشر شده یکی از آسونترین و در عین حال کاربردی ترین برنامه ها در کار جفت و جور فایل بکاپه. کوبین بکاپ ظاهری ساده و بی آلایشی داره که کاربر رو هنگام کار با نرم افزار اصلا گیچ نمی کنه. هم اینکه نرم افزار نامبرده سبک و مجانیه و دسترسی به سرویسای اون بدون نیاز به اینترنت هم ممکن میشه.

سه ابزاری که باید از اونا خبر داشته باشین

در کنار تموم ابزارهایی که به اونا گفته شد، سه برنامه دیگه هم وجود دارن که با به کار گیری اونا تا اندازه ای میشه از امنیت سیستما اطمینان حاصل کرد.

۱۰) Kaspersky Anti-Ransomware Tool

Kaspersky Anti-Ransomware هم یه ضد باج افزار بسیار خوب و کاربردیه. البته باید خاطر نشون کرد که هدف شرکت کسپرسکی از پیشرفت این ضد باج افزار، بیشتر حفاظت از سیتسمای موسسات و شرکتای کوچیک و بزرگ بوده تا کامپیوترای خونگی. با این حال Kaspersky Anti-Ransomware ویژگیای خوب و منحصر به فرد خود رو داره و میتونه تا اندازه تقریبا خوبی سطح امنیت سیستم شما رو بالا ببره.

۱۱) Microsoft EMET

Microsoft EMET نرم افزاریه که به دست مایکروسافت واسه بهتر شدن وضعیت امنیتی ویندوز پیشرفت پیدا کرده. این نرم افزار پس از نصب پشت زمینه کار خود رو شروع می کنه و فعالیتای انجام شده در ویندوز رو مورد بررسی قرار میده. به همین ترتیب اگه حالت مشکوکی در اجرای یکی از سرویسا مشاهده شه، Microsoft EMET اونو غیر فعال کرده و از دسترس خارج می کنه.

۱۲) Trend Micro Lock Screen Ransomware Screen Unlocker

Trend Micro Lock Screen Ransomware Screen Unlocker با وجود اینکه نام بلند و عجیب و غریبی داره اما می تونه در شرایطی که سیستم تون به باج افزار آلوده شده شدیدا به درد بخور واقع شه. در واقع اگه باج افزاری دسترسی به کامپیوترتان رو نشدنی کرده باشه، می تونین به واسطه این اپ و از راه Safe Mode به اطلاعات خود دست پیدا کنین و دوباره کنترل سیستم رو به دست بگیرین.

در بخش اپلیکیشنای سایت ما بخونین:

واسه خرید یه حافظه micro SD چه نکاتی رو رعایت کنیم؟

ده ویژگی دستیار گوگل که شاید از اونا خبر نداشته باشین

دیدگاهتان را بنویسید