“ترین‌های فوتبال ۹۲” در یک نگاه

“ترین‌های فوتبال ۹۲” در یک نگاه

باشگاه خبرنگاران به بهونه پایان سال ۹۲ تعدادی از خاطرات ورزشی سال گذشته رو دستچین کرده که در ادامه از نظر می گذرونین.

پروانه ای ترین حرکت سال

اخبار داغ فوتبالی

آندرانیک تیموریان با نجات دادن جون یه پروانه در تایلند حسابی نام خودشو سر زبون ها انداخت. ایشون در هیاهوی بازی برگشت یه چهارم پایانی لیگ قهرمانان آسیا برابر بوریرام این کار رو کرد و پس از اون مورد تقدیر نهادهای مربوط به محیط زیست قرار گرفت.

لوس ترین حرکت سال/ لقبم کو؟!

اخبار داغ فوتبالی

جواد نکونام به خاطر این که مسئولان باشگاه استقلال واسه موندن اون زیاد اصرار نکردن از این تیم جدا شد. ایشون توقع داشت آبی ها همونجوری که به منتظری لقب اسطوره دادن، تا بلکه در ایران بمونه، به اون هم لقبی چیزی می دادن تا در این تیم می موند!

چرخنده ترین سال

اخبار داغ فوتبالی

علی دایی از مصاحبه تند اول سالش علیه محمد رویانیان، به جایی رسید که با اون واسه هدایت پرسپولیس قرار داد بست و حتی گفت بدون رویانیان حاضر نیس در جمع سرخپوستان بمونه! هرچند شهریار در چرخش دیگه بعد از جدایی رویانیان هم به کارش در این باشگاه ادامه داد!

کمیته ضد و خلاف سال

اخبار داغ فوتبالی

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با ارسال احکام ضد و نقیضش حسابی در پروسه برگزاری مسابقات لیگ برتر و رقابت سالم بین باشگاه ها تاثیر گذاشت کسر سلیقه ای امتیاز از بعضی باشگاه ها و پارادوکس در مجازات تیموریان و صادقیان به خاطر ضربات آرنج و جریمه دیگه بنگر و رحمتی به خاطر توهین به تماشاگران از جمله مهمترین فراز های مدیریت نادرست در کمیته انضباطی بود.

نژاد گرایی سال

اخبار داغ فوتبالی

فیروز کریمی در حاشیه بازی پیکان و فجر سپاسی به یکی از بازیکنان حریف توهین نژاد پرستانه کرد. ایشون به خاطر همین ۸ جلسه از همراهی تیمش محروم شد که با زیرکی خاص خودش و البته به کار گیری مشکل قوانین انضبانی در ایران تونست این مجازات رو در لیگ استانی قزوین بگذراند.

برگشت سال

اخبار داغ فوتبالی

بی قراری هواداران تراکتورسازی واسه سپردن دوباره سکان هدایت این تیم به تونی اولیویرا جواب داد و این مربی پرتغالی در میان استقبال پرانرژی تبریزی ها به ایران برگشت. بعضی از تبریزی ها این قدر از این برگشت هیجان زده بودن که حتی شیشه اتومبیل حامل تونی رو شکستند.

فن سه امتیازی سال

اخبار داغ فوتبالی

اگه روی تشک کشتی بود، فک کمر پردل و جربزه خلیل زاده به میثم حسینی براش سه امتیاز به دنبال می آورد. اما چون این اتفاق روی چمن سبز اتفاق افتاد. محسن قهرمانی یه پنالتی واسه سپاهان گرفت و خورنده فن رو بیرون کرد!

یارگیری سال/ من تومن با مسی!

اخبار داغ فوتبالی

بعد از برگزاری مراسم قرعه کشی جام جهانی در برزیل و مشخص شدن همگروهی ایران و آرژانتین، هاشم بیگ زاده و تقابل اون بامسی به سوژه بعضی از هواداران فوتبال در کشور تبدیل شد. مثل همیشه این بار هم شوخی ها از حد خارج شد تا این اتفاق به لطیفه فوتبال ایران تبدیل شه.

پیراهن سال

اخبار داغ فوتبالی

تعویض لباس رافت و مالدینی در آخر بازی ستارگان میلان و پیشکسوتان پرسپولیس هم یکی دیگه از سوژه های سال ۹۲ بود. تمسخر بازیکن آستاارایی سرخپوستان در حالی انجام شد که ایشون تونست با فروش این پیراهن ۲ دستگاه دیالیز واسه بیمارستان شهرش بخره و ۱۰ میلیون تومن به دست یه عکاس مریض برسونه.

هدیه سال/دهنوی بر سر چند راهی

اخبار داغ فوتبالی

قاسم دهنوی بعد از عقد قرارداد با چند باشگاه، به حکم کمیته انضباطی و با پیگیری های سعید شیرینی به پرسپولیس ملحق شد تا سرپرست قبلی سرخپوشان از اون به عنوان هدیه اش به هواداران یاد کنه. کادوی سال البته خیلی در جمع قرمزها موفق نبود و در بازی جام حذفی برابر فولاد هم پنالتی تیمش رو خراب کرد و موجب حذف قرمزپوشان از این جام شد.

غش سال/ محسن، قهرمون شد

اخبار داغ فوتبالی

با برملاسازی علی دایی در مورد محسن قهرمانی، پرونده این داور بعد از بازی رفت سپاهان و پرسپولیس به کمیته انضباطی فراخوانده شد تا پس از ماه ها بررسی و تحقیق، آخرسر این قاضی فوتبال به ۸ ماه محرومیت محکوم شه. قهرمانی که همیشه دوست داشت دیده شه و مورد توجه قرار بگیره، ماه ها به خاطر این پرونده روی بورس بود.

*تلخ و شریرین سال/ ۲ خداحافظی واسه یه مرد

اخبار داغ فوتبالی

۲ مراسم خداحافظی در سال ۹۲ واسه مهدوی کیا برگزار شد. ستاره مهم پرسپولیس و تیم ملی اول در حاشیه بازی فینال جام حذفی و بعد از شکست سرخپوشان برابر سپاهان ۴ گوشه زمین آزادی رو با حالتی غمبار و غریبانه بوسید و خداحافظی کرد اما بعد از اون در بازی پیشکسوتان پرسپولیس و میلان به شکل ستودنی دور افتخار زد و از دنیای بازیگری کنار رفت. این مراسم دوم به شکل دوست داشتنی باعث دلجویی از “کیا” شد.

*آرنج سال/فرار سال

ضربات آرنج پیام صادقیان به بازیکنان تیم های مقابل در لیگ سیزدهم حسابی خبرساز شد. اون حتی بعد از تحمل یه جلسه محرومیت هم رفتارش رو بهتر نکرد تا نگرانی ها در مورد آینده اش مخصوصا با لباس تیم ملی بیشتر شه. البته در این بخش باید یه تقدیر درست و حسابی هم از آندرانیک تیموریان به عمل آورد که با ضربه ای بسیار محکم تر از همه تلاش های صادقیان، صورت سینا عشوری رو زخمی کرد. فرار اون از محرومیت بعد از این ضربه، به خودی خود می تونه لقب فرار سال رو بگیره.

غیر منتظره سال/ فرهاد در نیمه راه

اخبار داغ فوتبالی

فرهاد مجیدی که کلا علاقه زیادی به نصفه کاره گذاشتن رفاقت هاش داره، مثل لیگ یازدهم در لیگ سیزدهم هم وسط کار ول کرد و رفت. فرقش اینه که اون این بار واسه همیشه فوتبال رو کنار گذاشت. شماره ۷ خیلی تلاش کرد وداعش حالت سورپرایز داشته باشه، اما خبر مربوط به این تصمیم اون رو مدت ها قبل در رسانه ها مشخص شده بود. با این همه واسه بازی خداحافظی مجیدی فقط ۶ هزار نفر راهی ورزشگاه آزادی شدن.

تبلیغ سال

اخبار داغ فوتبالی

فقط همین کم بود که در آستانه کنسرت های نوروزی فلان خواننده لس آنجلسی، آقای مربی واسه ایشون در صدا و سیمای مملکت تبلیغ کنه، خوب شد محمد مایلی قدیمی رو به موقع ممنوع التصویر کردن وگرنه حتما برنامه های کنسرت خواننده محبوبش رو هم به سمع و نظر ملت می رساند.

استعداد سال

اخبار داغ فوتبالی

امیر حسین حاجی زاده یه پسربچه ۹ ساله س که ویدیو های مربوط به حرکات تاکتیکی ایشون در سال ۹۲ حسابی بین کار بران ایرونی اینترنت مشهور شد. اهالی فوتبال به اون لقب مسی اردبیلی دادن و باشگاه پرسپولیس مبادرت به جذب این کودک کرد.

چرت سال

اخبار داغ فوتبالی

بدون دودلی چرت سعید شیرینی روی نیمکت پرسپولیس در میونه های دربی ۷۸ رو می توان مهم ترین خواب فوتبال ایران تو یه دهه گذشته دونست. اگه شمام مثل ما هیچوقت پدیده ای رو ندیده بودین که بتونه در محاصره صد هزار نفر آدم هیجان زده درست وسط مهم ترین بازی باشگاهی کشور چشم روی هم بزاره به طور حتم از آشنایی با سعید خان شیرین مشعوف می شدید.

تفریح ناسالم سال

حضور تیم ملی امید کشورمون در کیش باعث بوجود اومدن حاشیه های زیادی شد که از اون جمله می توان به متهم شدن بعضی بازیکنان به به کار گیری قلیان اشاره کرد. باحال اینکه حتی یکی از پزشکان تیم هم بچه ها رو در این حرکت گروهی فوق العاده در سفره خونه همراهی کرده. اشتباه دوستمون فقط جایی بود که عامل یک و نیم میلیونی مربوط به این عملیات رو پرداخت نکردن و یه بهونه حسابی واسه رسانه ای شدن این موضوع باقی گذاشتن.

ملبورن سال

اخبار داغ فوتبالی

ملبورن سال، اولسان بود. درست بعد از باخت به ازبسکتان دیگه هیچکی باور نمی کرد تیم ملی کشورمون بتونه به جام جهانی برسه، اما بازیکنان سه بازی رو پشت سر هم بردن و کاری کردن کارستان. باحال اینکه این بار هم گل صعود رو یه مشهدی برامون زد. خرداد ۹۲ رضا قوچان نژاد خداداد عزیزی دیگری برامون شد و تنها حمله ایران روی دروازه حریف رو به تک گل بازی تبدیل کرد.

نقره داغ سال

اخبار داغ فوتبالی

در سالی که گذشت، مهدی رحمتی بعد از مدت ها شماره یه تیم ملی رو تحویل یه بازیکن دیگه داد. اول در سال ۹۱ ستاره تیم استقلال فقط تو یه مصاحبه مدعی شد شاید بخواد از بازی های ملی اعلام بازنشستگی کنه و کمی به استراحت بپردازه. اما همین اعلام نظر ساده در کنار بی میلی رحمتی به امضای نامه معذرت خواهی باعث شد تا مشکلات کی روش با اون در سراسر سال ۹۲ ادامه پیدا کنه. برخلاف بعضی گمانه زنی ها، گلر آبی ها حتی به اردوی آخر تیم ملی در اسفند هم دعوت نشد تا بختش واسه حضور در جام جهانی به کمترین اندازه ممکن برسه.

ریزش سال

استقلال در نیمه دوم سال ۹۲ سه بازیکن اصلی اش رو از دست داد تا یه رکورد عجیب از خودش به جا بزاره. فرها مجیدی خداحافظی کرد، پژمان منتظری به قطر رفت و نکونام هم سر از کویت درآورد تا امیر قلعه نویی بیشتر از هر زمان دیگری احساس تنهایی کنه.

سرمای سال/ یار دوازدهم کو؟

از نظر قهر تماشاگران با ورزشگاه ها، سال ۹۲ رو شاید بشه تلخ ترین سال تاریخ فوتبال ایران دونست. در شرایطی که به نظر می رسید صعود تیم ملی کشورمون به جام جهانی بتونه شور و شوق تعقیب مسابقات رو زیر پوست مردم تزریق کنه. این اتفاق رخ نداد تا هنگام میزبانی استقلال در بعضی دیدار های خونگی اش تعداد حضار در ورزشگاه با انگشت قابل شمارش باشه.

لطیفه سال

اخبار داغ فوتبالی

وزیر ورزش گفت: بوسنی رو که راحت می بریم، نیجریه رو هم کمی کار می برد ولی می بریم، بردن آرژانتین هم دور از دسترس نیس! یعنی اگه خبرنگار حضور ذهن داشت و برنامه رو تا فینال با گودرزی چک می کرد، قشنگ جام جهانی رو گرفته بودیم!

اخبار داغ فوتبالی اخبار داغ ورزشی باشگاه خبرنگاران

دیدگاهتان را بنویسید