به روز رسانی بعدی ویندوز ۱۰ اجازه می دهد کورتانا حالتی شناور را روی کامپیوتر شخصی شما داشته باشد

به روز رسانی بعدی ویندوز ۱۰ اجازه می دهد کورتانا حالتی شناور را روی کامپیوتر شخصی شما داشته باشد

مایکروسافت طی هفته جاری رسماً کورتانا رو واسه پلتفرمای اندروید و iOS عرضه کرد، اما حالا به نظر می رسه این شرکت اهداف به مراتب بزرگتری رو به خاطر کامل سازی دستیار دیجیتالی یاد شده با سیستم عامل ویندوز در سر داره.

کمی قبلا و در اواسط سال جاری میلادی کورتانا واسه اولین بار در اختیار عموم کاربران ویندوز ۱۰ قرار گرفت، حال اهالی ردموند بنا رو بر این گذاشته ان تا بروزرسانی با عنوان «رد اِستون» واسه سیستم عامل نامبرده آماده کرده و طی اون دستیار صوتی-دیجیتالی شون رو به مراتب قوی تر از گذشته کنن.

بخاطر این منابع نزدیک به مایکروسافت گفتن شرکت مورد بحث تلاش داره تا کورتانا رو تبدیل به یه وسیله شناور در ویندوز کنه. این کارکرد شناور به دستیار نامبرده اجازه میده تا در مواقع ضرورت روی اسناد جور واجور حضور یافته و اطلاعات و راهنماییایی لازم رو به کاربر عرضه کنه.

می گن کورتانا بیشتر نقش یه وسیله جستجوگر قوی و ارائه کننده داده رو اجرا انجام میده و مایکروسافت شدیدا از اجرا اون به شکل یه کاراکتر انیمیشنی مثل «کلیپی» دوری کرده.

در ادامه با سایت ما همراه باشین.

از دیگر ویژگیای دستیار صوتی اهالی ردموند اینکه امکان پیدا می کنه تا بسیار سریع کلیه اعلانات ورودی رو صامت کرده و از دید کاربر مخفی کنه تا تمرکز ایشون حفظ شه.

ً مایکروسافت در نظر داره بیشتر از قبل کورتانا رو با آفیس ۳۶۵ کامل سازه و به این صورت امکان استفاده مستقیم از خدمات یاد شده در ویندوز ۱۰ رو ساده تر کنه. این واسه کسب و کارا به اون معناست که می تونن از ویندوز ۱۰ به عنوان یه هاب واسه پروژه های جورواجور بهره گیرند و کورتانا هم درک می کنه هر فرد مشغول کار روی چه سندی بوده و ضمن ایجاد هماهنگی بین اعضای تیم به هر یک اطلاعاتی لایق رو عرضه انجام میده.

البته در بروزرسانی رد استون همه دقیق شدن و فوکوس کردن روی قوی تر کردن دستیار دیجیتالی ویندوز واقع نشده. شنیده ها حاکی از اون هستن که اهالی ردموند در تلاشند تا بخش «مرکز فعالیتا» یا همون «Action Center» رو بسیار کاراتر از نمونه امروزی کرده و در نسخه بعدی اش اپا اتحاد ویجت مانند با اون پیدا کرده و بعضی از امور مربوطه شون مستقیماً از همین قسمت قابل رفع و مراجعه باشه.

در بحث تلفنای هوشمند هم ً سرویسی «on-tap» مانند و مشابه "گوگل ناو" واسه کورتانا در حال پیشرفته تا این دستیار بتونه بسیار سریع جستجوهایی رو انجام داده و دیتای تکمیلی در رابطه به اطلاعاتی که کاربر در حال مشاهده س رو به اون عرضه کنه.

گفتنیست مایکروسافت این ویژگی رو الان در اپلیکیشن Bing خاص اندروید خود و با نام «snapshots on tap» مورد آزمایش زدن قرار داده تا روند پیشرفت و بهبود رو تسریع کنه.

جاه طلبیای غول نرم افزاری ردموند به همینجا ختم نمی شن و کاربر می تونین فعالیتا و درخواستای خودشو روی یه دیوایس به کورتانا ارائه کرده و بعد از روی دیوایسی دیگه اونا رو به وسیله همین دستیار دیجیتالی پیگیری کنه. بد نیس یادآور شیم کورتانا الان روی اندروید و iOS حاضره و مایکروسافت در نسخه در رابطه به پلتفرم موبایلی گوگل این امکان رو آماده کرده تا قادر باشین از روی یه کامپیوتر تحت ویندوز ۱۰ به تماسای دریافتی از دست رفته موبایل اندرویدی خود به وسیله یه پیام متنی جواب بدین.

امکان پیگیری امور روی دستگاه های جور واجور به وسیله کورتانا «Task Communication» نام گرفته و طبق اطلاعاتی که در دسترسه ً این توانایی در بروزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ بسیار بهینه تر و کامل تر می شه.

اخبار الان حکایت از اون دارن که شرکت ردموندی بعضی از نکات کلیدی بروزرسانی رد استون مثل ویژگی به کار گیری افزونها در مرورگر اج رو تا حد زیادی آماده کرده و روند پیشرفت بروزرسانی یاد شده به شکل مطلوبی پیش میره و از همین رو باید طی روزای آینده در مورد اون منتظر خبرهای بسیار بیشتر و هیجان انگیزتری باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید