بررسی بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور؛ بازگشت کورو

بررسی بازی شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور؛ بازگشت کورو

واسه بیان کیفیت شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور، انتخاب بین «خوب» و «عالی» فقط به چگونگی نگاه بازیکنا وابسته. اگه شما به عنوان اپلیکیشنی متفاوت دست به تجربه آخرین جنگاور بزنین طبیعتا کمی واسه شباهتا دلسرد میشین ولی کافیه از دیدگاه بسته الحاقی یا نمونه های مشابه به بازی نگاه کنین تا مثل قسمت ابتدایی عاشق هنر بازیسازان ایرونی شید. اتفاقاش درستش همینه.

شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور که با نام Shadow Blade Reloaded اونو می شناسیم، اول یه پورت از ورژن اسمارت فونا با تغییرات مثبت واسه پی سی بود تا دارندگان رایانه های شخصی هم بتونن دوباره طعم ماجراجویی با نینجاها رو بچشند؛ سبکی که پس از Mark of the Ninja انگار به اغماء فرو رفت. پس از ۲ سال این عنوان واسه اسمارت فونا منتشر شد و به مناسبت انتشارش واسه دیوایسای اندرویدی عزممونو جزم کردیم تا نگاهی به اون بندازیم.

Reloaded مشابه همون عنوان ابتدایی با تغییرات کم و مثبته. بزرگترین فرق آخرین جنگاور نسبت به شمشیر تاریکی رو می تونیم اضافه سازی یه بخش داستانی بنامیم. اشتباه نکنین، عنوان قبلی هم یه داستان بسیار ساده داشت ولی با آخرین جنگاور پیشرفت دهنده به بیان یه داستان پخته و نینجایی روی آورده که شاید تکراری باشه ولی به واسطه کات سینای کمیک گونه زیبایش شما رو سرگرم می کنه.

اما داستان با وجود تموم جذابیت هاش تنها بهونه ای واسه انجام مبارزات گوناگونه. دلمون نمی خواد بزرگ نمایی کنیم، شمشیر تاریکی یکی از بهترین طراحی مرحله ها رو بین اپلیکیشنای اسمارت فونا داشت. اونم به خاطر ترکیب استثنایی اش با گیم پلی که آدرنالین خون بازیکنا رو افزایش می داد. استودیو فن افزار واسه ساخت شمشیر تاریکی سبکای پلتفرمینگ و مهیج رو ترکیب کرد.

نمایی از روایت کمیک گونه میان پردها؛ بد نیس بدونین که بازی علاوه بر بخش داستانی، یه قسمت گیم پلی چالشی هم داشته و می تونین وقت خود رو اونجا بذارین.

پس جدا از حرکات پارکور، باید با دشمنان می جنگید. به باور ما جذابیت گیم پلی وابسته به دو بخش بود که یکی از اونا سرعته. شما واسه این که طعم پیروزی رو بچشید، چاره ای ندارین تا با حرکتای آهسته خداحافظی کنین. به واسطه این المان و چگونگی طراحی چالشا، لحظه به لحظه شمشیر تاریکی با هیجان گره می خوره و خیلی کم خسته می شدید. طوریکه واسه اتمام مرحله ها شاید میانگین ۲٫۵ دقیقه وقت می گذاشتین.

دومین قسمت جذاب گیم پلی تغییر دو سبک مهیج و پلتفرمینگ یا ترکیب اونا بود. همونجوریکه گفتیم، اتمام ماموریتا دقیقه های زیادی رو شما نمی گرفت ولی ثانیه به ثانیه با یه رقابت متفاوت رو به رو می شدید؛ وقتی که کمی احساس می کردین از بخش پلتفرمینگ خسته شدید، دشمنایی رو دیده و با اونا می جنگید. یا پس از مقابله ای طولانی، باید تلهای مختلفی رو بگذرونین.

اضافه سازی باس فایتا یکی از بخشای جذاب شمشیر تاریکی: آخرین جنگاوره.

آخر هنر سازندگان رو هم می تونستیم ترکیب این دو ببینیم. از وقتی حرف می زنیم که شما نه فقط باید بجنگنید، چاره ای ندارین از حرکتای پارکور واسه پیروزی استفاده کنین. همین توجه فراوون به جزییات و طراحی خوب مرحله ها موجب شد تا شمشیر تاریکی یکی از بهترین اپلیکیشنای اسمارت فونا لقب گرفته و با استقبال منتقدین مواجه شه. با آخرین جنگاور تماشاگر این روش هستیم و پیشرفت دهنده از مرحله های قدیمی [بیشتر از دیدگاه ظاهری] استفاده کرده.

فرقش اینه که تقریبا یکی از نقاط ضعف قسمت ابتدایی رو اینجا تماشاگر نیستیم. شاید بخشای مهیج و پلتفرمینگ جای درست قرار داشتن اما بدیش اینه سختی اونا یکی نبود. ساده تر بگیم، قسمت پلتفرمینگ بیشتر بازیکنا رو به رقابت می کشید و جز بعضی قسمتا، خیلی راحت می تونستید مبارزات رو پیش رو بذارین. اینجا بخش مهیج از همون اول نقش مهمی رو اجرا کرده و جنگا مثل پشت سر گذاشتن تلها سخت هستن.

با اضافه سازی توانایی پرتاب تیرها هم می تونین استراتژیایی متفاوت رو به کار بگیرین. از دیدگاه گرافیک آخرین جنگاور تغییرات زیادی نسبت به گذشته نداشته و سازنده فقط به بهبودهایی روی آورده. طراحی هنری محیطا فوق العاده بوده و انیمیشنای کورو بسیار نرم هستن. واسه کسائی هم که به خشونت علاقه دارن، کمبوهای جورواجور نینجای داستان و حرکت خوب خونا لذت بخش میشه.

مثل قسمت ابتدایی، شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور از بهترین بازیای ایرانیه. پیشرفت دهنده با اضافه سازی بخش داستانی و پیشرفتایی، جذابیت عنوانش رو زیاد کرده و بازیکنا تجربه ای به مراتب بهتر از گذشته با اون دارن. اگه خواهان تجربه یکی از بهترین اپلیکیشنای امسال هستین، شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور رو از دست ندین. این عنوان رو می تونین الان با قیمت ۶۰۰۰ تومن بخرین.

  • شمشیر تاریکی: آخرین جنگاور
  • قیمت: ۶۰۰۰ تومن
  • سازنده: فن افزار
  • سیستم عامل: iOS و اندروید
  • حجم: ۱۴۰۰ / ۳۴۱٫۵ مگابایت

دانلود

دیدگاهتان را بنویسید